Historie kapely

<- Zpet

Avenged Sevenfold (zkráceně A7X) je americká hard-rocková/heavy-metalová kapela pocházející z Huntington Beach v Californii. Založena byla v roce 1999 a současnými členy jsou – zpěvák M. Shadows (Matthew Charles Sanders), Zacky Vengeance (Zackery James Baker) – doprovodná kytara, Synyster Gates (Brian Haner jr.) – hlavní kytarista, Johnny Christ (Jonathan Lewis Seward) – basák a bubeník Arin Ilejay.

Jsou známí pro jejich rozmanitý rockový a metalový zvuk. Jejich prvním počinem bylo metal-corové album Sounding the Seventh Trumpet. Na druhém albu Waking the Fallen se styl hudby příliš nezměnil. Změna přišla až se třetím albem City of Evil, kde se jejich zvuk přiklonil spíše k hard rock/heavy metalu. Kapela pokračovala zkoumáním nových vlivů a jejich čtvrté self-titlovém album dosáhlo až mainstreamového úspěchu.

Po smrti bubeníka Jimmyho ‘The Rev’ Sullivana v roce 2009, se kapela rozhodla pokračovat a na jeho místo přizvala bubeníka Dream Theater, Mika Portnoye. Společně v roce 2010 vydali páté album Nightmare, které se umístilo na vrcholu žebříčku Billboard 200. Poslední nahrávka Hail to the King byla vydána v roce 2013 a namísto Portnoye kapela přizvala Arina Ilejaye – bubeníka Confide. Toto album se rovněž umístilo na 1. místě v žebříčku US Billboard 200, dále také v hitparádách v UK, Finsku, Brazílii, Kanadě a Irsku.
K dnešnímu dni Avenged Sevenfold vydali 6 studiových alb, 1 živé DVD a 18 singlů. Prodali více než 8 milionů alb po celém světě.

  1. Založení a začátky (1999 – 2000)
  2. Sounding the Seventh Trumpet a Waking the Fallen (2001 – 2004)
  3. City of Evil-historie (2005–2006)
  4. Avenged Sevenfold a smrt Jimmyho „The Rev“ Sullivana (2007–2009)
  5. Nightmare-historie
  6. Hail to the King-historie – současnost
  7. Vlivy
Z1999aložení a začátky (1999–2000)

Kapela byla založena v roce 1999 v Huntington Beach v Kalifornii. Zakládajícími členy byli M.      Shadows, Zacky Vegeance, The Rev a Matt Wendt. Matt Sanders přišel na jméno kapely v Bibli v příběhu o Kainu a Abelovi, a to i přesto, že kapela není nábožensky založená. Poté si každý člen kapely přivlastnil pseudonym, kterým mu bylo přezdíváno na střední škole. Matt Wendt byl zanedlouho nahrazen Justinem Sanem, který byl původně basákem Suburband Legends. Před vydáním jejich debutového alba Sounding the Seventh Trumpet kapela nahrála 2 dema v roce 1999 a 2000.

Sounding the Seventh Trumpet a Waking the Fallen (2001–2004)

wtf-eraV polovině roku 2001 se Justin pokusil o sebevraždu. Pokus měl dopad na jejich probíhající tour Take Action. Během jeho hospitalizace byl nahrazen Dameonem Ashem. M. Shadows v jednom rozhovoru uvedl, že se Justin s psychickými problémy potýkal již delší dobu.
Debutové album Sounding the Seventh Trumpet bylo nahráno, když členům bylo kolem 18-ti let a byli ještě na střední škole. Na konci roku 1999 se ke kapele přidal Synyster Gates a společně s ním dokončili píseň To End the Rapture. Album bylo poprvé vydáno v roce 1999 pod Good Life Recordings a po druhé pod Hopeless Records v roce 2002. Kapele se začalo dostávat uznání od takových jmen jako Mushroomhead a Shadows Fall, kteří také hráli na Take Action Tour.

Kapela našla nového basáka Johnnyho Christa a vydala jejich druhé studiové album Waking the Fallen, rovněž pod Hopeless Records v roce 2003. Album bylo více vytříbené a s dospělejším zvukem než jejich předchozí. Kapela získala sloupky v časopisech Billboard a The Boston Globe a tím se dostala i na Vans Warped Tour. Natočili video pro singl Unholy Confessions, který hrají doposud. Videoklip se vysílal i na MTV2. Krátce po vydání Waking the Fallen A7X opustili Hopeless Records a podepsali smlouvu s Warner Bros. Records.

City of Evil-eraCity of Evil (2005–2006)

City of Evil je třetím albem a také celkově nejvýznamnějším. Bylo vypuštěno 7. června 2005 a umístilo se na 30. místě Billboard 200. Prodalo se ho přes 30 000 kopií během prvních pár týdnů po vydání. Na albu byly znát vlivy klasického metalu a žádné stopy po metal-coru. Shadowsovi s vokály pomáhal Ron Anderson (dříve pracoval např. pro Axla Rose a Chrise Cornella). Album bylo velmi kladně uznáváno kritiky z důležitých magazínů i webových stránek a tím se kapele dostalo mezinárodní popularity.

Po odehrání Ozzfestu v roce 2006, Avenged Sevenfold porazili Rihannu, Chrise Browna, Panic at the Disco, Angels and Airwaves a Jamese Blunta v MTV Video Music Awards v kategorii Nejlepší nováček a to díky písni Bat Country, která byla inspirována filmem Strach a hnus v Las Vegas. Singl se také vyšplhal na 6. místo v Billboard Moder Rock Charts a 2. místo v Billboard Mainstream Rock Charts. Díky tomuto úspěchu se jejich album stalo zlatým.
Vrátili se na Vans Warped Tour, tentokrát jako headlineři a pokračovali se svojí vlastní Cities of Evil Tour.

Avenged Sevenfold a smrt Jimmyho „The Rev“ Sullivana (2007–2009)A7x 2007

A7X byli pozvání na Ozzfest, kde odehráli na hlavní stagi spolu s Dragon Force, Lacuna Coil, Disturbed, System of a Down a dalšími. V tom samém roce odehráli jejich celosvětové turné zahrnující US, UK, Japonsko, Austrálii a Nový Zéland. Po šestiměsíční propagaci City of Evil si dali pauzu, aby dokončili nové album. Jejich první DVD All Excess bylo vydáno 17. července 2007 a bylo číslem jedna mezi prodávajícími se DVD v USA. DVD obsahuje ukázky ze živých koncertů, z backstage a především popisuje jejich cestu na vrchol. Poté vydali dvě tribute alba Strung Out on Avenged Sevenfold: Bat Wings and Broken Strings Strung Out on Avenged Sevenfold: The String Tribute.

6. října 2007 kapela vydává self-titlové album Avenged Sevenfold. Jejich čtvrté album se dostalo na 4-tou příčku v Billboard 200 s 90 000 prodanými kopiemi. Singly Critical Acclaim a Almost Easy byly vydány přednostně. V prosinci 2007 bylo vypuštěno animované video ke skladbě A Little Piece of Heaven. Třetí singl Afterlife i s videem byl vydán v lednu 2008. Čtvrtý singl Dear God spatřil světlo světa v červnu 2008. I když album nebylo kritikou přijato příliš kladně, prodalo se přes 500 000 jeho kopií a bylo označeno jako Album roku na výročních Kerrang! Awards.

Avenged Sevenfold se stali headlinery Taste of Chaos Tour v roce 2008 společně s Atreyu, Bullet for My Valentine, Blessthefall a Idiot Pilot. Záběry z koncertu v kalifornské Long Beach můžete vidět na jejich druhém DVD ‘Live in the LBC and Diamonds in the Rough’, které bylo vydáno v září 2008. DVD obsahuje i CD s různými covery (Black Sabbath, Iron Maiden, Pantera) a remixy.
V lednu 2009 M. Shadows potvrdil, že kapela pracuje na novém albu. V tomto roce odehráli festival Rock on the Range a zahráli si společně se Slashem v L.A.

28. prosince 2009 byl Jimmy The Rev Sullivan nalezen mrtvý v jeho domě ve věku 28 let. Příčinou smrti byla intoxikace díky kombinaci Oxycodinu, Oxymorphynu, Diazepamu a alkoholu. V prohlášení kapely bylo uvedeno, že oni i celá Revova rodina děkují fanouškům za podporu.

cover-avenged-sevenfold-2009Nightmare (2010–2011)

Kapela v několika rozhovorech uvedla, že se po nešťastných událostech málem rozpadla. I přesto v polovině ledna 2010 uvedli, že se vrací do studia společně s Mikem Portnoyem, aby na památku Reva dokončili jeho poslední album.

Singl Nightmare byl digitálně zveřejněn v květnu 2010. Ukázka byla nejdříve na Amazonu, ale poté byla z nejasných důvodů stažena. Finální mix alba byl dokončen v New Yorku a Nightmare bylo oficiálně vydáno 27. července 2010. Kritika album přijala se smíšenými názory, velmi kladně ale bylo přijato fanoušky. V prvním týdnu se prodalo přes 163 000 kopií alba a stalo se nejprodávanějším v Billboard 200. V prosinci 2010 Mike a kapela na svých stránkách oznamují, že nebude náhradou za Reva. I přesto s nimi Portnoy odehrál tři show v Iraqu a Kuwaitu, sponzorované USO. Hráli pro americké vojáky v kempech Adder, Beuhring a Balad Air Base.

V lednu 2011 přes Facebook oznámili, že následující tour s nimi odehraje mladý bubeník Confide – Arin Ilejay. Tímto ale prozatím nebyl označen jako stálý člen.

V květnu 2011 bylo potvrzeno, že kapela napsala píseň pro hru Call of Duty: Black Ops. Píseň Not Ready to Die byla vydána 2. května 2011.

V Dubnu byli headlinery Golden God Awards. Tu samou noc na nich vyhráli tři ceny: Nejlepší vokalista, Nejlepší kytarové duo a Nejvíce strastiplné album. Mike Portnoy byl oceněn za spolupráci na albu Nigthmare.

A7X vystupovali na festivalech Rock am Ring a Rock im Park v červnu 2011 po boku kapel jako Alter Bridge, SOAD a In Flames. Dále se objevili na Uproar Festivalu, po kterém oznámili půl roční pauzu, po které se vrátí do studia. Shadows naznačil, že by Arin Ilejay mohl v kapele zůstat, pokud s ním bude dobrá spolupráce na novém albu. V listopadu a prosinci se vrátili na jejich Buried Alive Tour, kde jim předskokany dělali Hollywood Undead, Asking Alexandria a Black Veil Brides.

Hail to the King-historie (2012–současnost)a7xHTTK

V květnu 2012 získávají ocenění za Nejlepší live kapelu a Nejoddanější fanoušky na Revolver Golden Gods Awards. Kapela také odehrála šňůru v Asii a zúčastnila se Orion festivalu po boku Metallici.
24. září 2012 A7X vydávají nový single Carry On, který je uveden společně se hrou Call of Duty: Black Ops II. V Listopadu M. Shadows uvedl, že od začátku práce na singlu k COD pokračují na novém albu, které začali nahrávat v lednu 2013. Kapela začala streamovat ústřižky nových písní v květnu 2013 v rádiové aplikaci uvedené na avengedsevenfold.com. Shadows prozradil, že album bude znít více jako klasický metal a pokusí se čerpat ze starých nahrávek Black Sabbath nebo Led Zeppelin.

V srpnu 2013 byl novým oficiálním bubeníkem jmenován Arin Ilejay.

Kapela potvrdila odehrání festivalu Rock in Rio a tím odstartovala další sérii nových koncertních dat pro Evropu, kterou navštívili společně s předkapelami Five Finger Death Punch a Avatar.

Album Hail to the King bylo vypuštěno 27. srpna 2013. Je to jejich první album, na kterém se nijak nepodílel The Rev. Z alba byly prozatím vydány videoklipy k Hail To The King a Shepherd of Fire. V roce 2014 plánují tour po celém světě.

Vlivy

Kapela jako své vlivy uvádí Guns N‘ Roses, Iron Maiden, Pantera, Bad Religion, Dream Theater, Motörhead, Megadeth, Metallica, Black Sabbath, Led Zeppelin, The Rolling Stones, AC/DC, NOFX, Alice in Chains, Black Flag, Corrosion of Conformity, Suicidal Tendencies, Misfits, Slayer, The Vandals, Rage Against the Machine, Korn, Deftones a AFI.
Kapela se řadí mezi mnoho hudebních žánrů. Hlavně pod heavy metal, hard rock a metalcore. Jejich hudba se postupem času na každém albu ubírá jiným směrem. Často jsou kritizováni za to, že nejsou ‘dost metaloví’. M. Shadows na to odpovídá,: Děláme muziku kvůli hudbě, ne kvůli tomu, abychom byli označováni za metalovou kapelu. Je to jako by nám říkali, že nejsme dost punk. Koho to zajímá?’

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...