Jimmy „The Rev“ Sullivan

<- Zpet

Jimmy-The-Rev-Sullivan-Death-1James Owen Sullivan, spíše známý pod přezdívkou “The Rev” (což je zkrácená verze The Reverend Tholomew Plague), byl bubeník, textař a zakládající člen kapely Avenged Sevenfold. Ještě před Avenged Sevenfold (A7X) byl hlavním zpěvákem a pianistou v kapele Pinkly Smooth, což byl vedlejší projekt, kterého byl součástí i Jimmyho nejlepší přítel z dětství – Synyster Gates. Jimmy byl také bubeníkem v kapele Suburban Legends v letech 1998 – 1999.

Jimmy se narodil a žil v Orange county v Californii. První paličky dostal už ve čtyřech letech a vlastní bubny v deseti, kdy také začal brát první lekce. Ovšem úplně první lekce navštěvoval už v pěti, ale nechal toho, protože ho jeho “učitel” nenechal hrát z důvodu, že byl ještě dítě. Na střední škole začal hrát v kapelách. Ještě před tím, než společně s ostatními založil Avenged Sevenfold hrál Jimmy ve ska kapele Suburban Legends. Ve dvaceti letech pak natočil první album s A7x – Sounding the Seventh Trumpet.

Zpočátku byl ovlivněn Frankem Zappou a King Crimsonem.
Později mezi jeho vzory patřily Vinie Paul, Mike Portnoy, Dave Lombardo, Lars Ulrich a Terry Bozzio. Dokonce měl i vzor co se týče vzhledu a tím byl bubeník Tommy Lee.

Jimmyho typickým rysem je „Double ride“, technika kterou můžeme slyšet v písničkách „Almost Easy“, „Critical Acclaim“, „Crossroads“ nebo „Dancing Dead“.

V kapele se Rev také podílel na vokálech: (Critical Acclaim, Scream, A Littlel Piece of Heaven, Gunslinger, Afterlife, Fiction …); hrál na piáno: („Seize the Day“, „Fiction“, „Save Me“ and „Warmness on the Soul“) a v neposlední řadě skládal: (Almost Easy, Afterlife, A Little Piece of Heaven …)

Jimmy zemřel 28. Prosince 2009 ve věku 28 let. Příčinou smrti bylo neúmyslné předávkování léky v kombinaci s alkoholem. Jimmy měl zvětšené srdce, což se dle soudního lékaře také sehrálo roli.
6. Ledna 2010 se konal soukromý pohřeb. Krátce po pohřbu oznámili Avenged Sevenfold , že vydají jejich páté studiového Alba „Nightmare“ na uctění památky Jimmyho. Písnička „So far away“, kterou napsal Synyster Gates (částečně ještě s Jimmym) se stala tributem Jimmymu. Na albu můžeme slyšet také song „Fiction“, kterou napsal Jimmy (Fiction byla taktéž Jimmyho přezdívka, kterou měl vytetovanou na hrudníku) a kde také zpívá. Původně se song jmenoval „Death“ a byl tím posledním, co Jimmy napsal a nazpíval.
„Nejtajuplnější věc ohledně jeho smrti je song zvaný Fiction, který původně nesl název Death. Byl to poslední Revův počin, který udělal pro toto album. Když píseň dokončil, řekl ‚A je to, tohle je poslední píseň na desku.‘ A tři dny na to zemřel..“

Avenged Sevenfold vydali demo nahrávku songu Nightmare, kde Rev hraje na elektronické bicí a taktéž zpívá.

Jimmy získal ocenění Revolver Golden God Awards pro nejlepšího bubeníka. Cenu převzali členové rodiny a kapely Avenged Sevenfold.

Výbava
Po podepsání smlouvy s Warner Bros. Records v roce 2004, se Rev upsal pod DW Drums a Sabian. Původně používal Pacific Drum Percussion ‚PDP 805, později roku 2008 začal používat DW Collector’s Series, která obsahovala 2 kopáky a jeden, který byl pouze na ozdobu. Používal několik typů činelů Sabian, stejně jako hlav Evans a paliček Pro-Mark.
Jeho bubny jsou nyní vystaveny v Hardo Rock Hotelu v Las Vegas. Jeho soupravu z roku 2008 můžeme vidět v tom samém hotelu v Tennesee.

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...