M.Shadows

<- Zpet

3ec7011176654c0cdf5ea6064e0739e5Matthew Charles Sanders (narozen 31. Června 1981), spíše známý pod pseudonymem M.Shadows je hlavním zpěvákem, autorem textů a zakládajícím členem Americké heavy metalové kapely Avenged Sevenfold. Shadows disponuje barytonem a je znám pro jeho osobitý hrubý styl zpěvu, stejně jako pro jeho občasné screamování.

Počátky

Matt začal se zpěvem již v útlém věku, jeho zájem o rockovou muziku se však projevil až v pozdějším věku, v té době také začal hrát na kytaru. Jeho muzikantské začátky jsou spjaty s hrou na piano, které hrálo klíčovou roli v rozvoji jeho schopnosti zpívat a hrát na kytaru. Navštěvoval Huntington Beach High School, kde krátce hrál v punkové kapele “Successful Failure”. Krátce poté pak roku 1999 Shadows založil společně s jeho kamarády ze školy – Zacky Vengeance, The Rev a Matt Wendt Avenged Sevenfold.

Umělecké jméno

Matt stejně jako ostatní členové Avenged Sevenfold používá umělecké jméno. V interview Shadows prohlásil, že “M. Shadows” zvolil, protože se považoval za “temnější charakter ve skupině”. “M” zvolil jako zkratku svého jména, které se mu nelíbilo jak zní. Také dodal, že rozhodnutí mít pseudonymy ovlivnily jejich muzikantské vzory, které je taky mají (např. Slash z Guns N´Roses nebo Munky z Korn).

Styl zpěvu

Mattův styl zpěvu se během let značně změnil. Na prvním albu kapely, Sounding the Seventh Trumpet, můžeme slyšet drsný, metalcorový řev s krátkými čistými pasážemi. Na Waking the Fallen roku 2003 můžeme slyšet značný posun směrem k melodickým vokálům, doplněný o klasický scream. Za zlomové se pokládá album “City of Evil”, které vyšlo roku 2005, na kterém slyšíme minimum screamu. Důraz je kladen na hlavní melodii, stejně tak na harmonie a angažovanosti ostatních členů.

Jednu dobu kolovaly zvěsti, že Matt přestal screamovat z důvodu operace krku (hlasivek). Tyto fámy se objevily po Warped Tour 2003, později však byly popřeny.

Producent Andrew Murdock vyvrátil tyto fámy s odkazem na dřívější rozhovor s Mattem. “Když jsem potkal kluky po natáčení Sounding the Seventh Trumpet … Matt mi podal CD a řekl mi, “Na téhle nahrávce je scream, chceme udělat další cd půl na půl (část scream, část zpěv). Nechci už jen screamovat…Další deska bude jen zpěv”. Vyjma několika scream částí v písních “Beast and the Harlot”, “Betrayed”, “Critical Acclaim” atd. Se Matt vrátil k částečnému zpěvu a screamu.

Vlivy

Na Mattově stylu zpěvu a obecně na projevu na pódiu se podepsaly klasické metalové kapely. Jako největší vzor Matt v rozhovoru uvedl Guns N’Roses. V rozhovoru uvedl: „ Miluju tu kapelu, jsou jedním z hlavních důvodů, proč jsem v kapele a dělám muziku“. Jako další velké vzory uvedl Metallicu, Megadeath, Slayer, Iron Maiden, Ozzyho Osbourna, kytaristu Scotta Taylora a Panteru.

Vedlejší projekty

Shadows se objevil jako host na několika albech různých umělců. Objevil se na albu Feel the Steel kapely Steel Panther, kde zpívá v písničce „Turn Out the Lights“. Matt byl také jedním z producentů Alba Requiem od kapely The Confession, které vyšlo v roce 2007. Matta můžeme také slyšet v písničce „The River“ od Good Charlotte, kde se objevil i Synyster Gates, který si zde střihl solo. Mattův hlas najdeme také v songu „Haze“ od kapely Device nebo či v písničce „Nothing to Say“, od Slashe.

Osobní život

Shadows je od října 2007 ženatý s Valary DiBenedetto. S ní má také syna Rivera Sanderse a další potomek je na cestě. Matt je také znám jako vášnivý hráč Call of Duty.

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...