Koncert v Praze

<- Zpet

V úterý proběhl tolik očekávaný koncert Avenged Sevenfold v Praze. Bylo to historicky poprvé, kdy u nás A7x vystoupila jako hlavní účinkující. Poprvé zde kapela vystoupila v roce 2006, tehdy ještě jako předskokani Guns N’Roses. Tentokrát kapela přijela společně s Powerman 5000, Robem Zombiem a Limp Bizkit. Megadeath zrušili své turné z důvodu úmrtí v rodině baskytaristy Davida Ellefsona. Jejich místo zaujala kontroverzní česká, trash rock ‚n‘ rollová kapela Hentai Corporation.

Holešovický festival letos zahájila kapela bratra Roba Zombieho – Powerman 5000, která odehrála 45min. set. Po nich se pódium objevil jediný český zástupce – Hentai Corporation. Skupina předvedla nekonvenční, bláznivou show, plnou šílených pohybů, kreací a také proslovů, které byly věnovány třeba prezidentovi Zemanovi, gayům či Adolfu Hitlerovi. Jako další přišel na řadu vyznavač hororů – Rob Zombie, který pokud si dobře pamatuji, zahájil své vystoupení songem Feel So Dumb. Během jeho show jsme mohli několik různých stojanů na mikrofon, převleků a kytar. Jak se blížil večer, přišla na řadu předposlední kapela – Limp Bizkit. LB v čele s frontmanem Fredem Durstem začali coverem Welcome to the Jungle od Guns N‘ Roses, po které následovala pecka Rollin’. Skupina zahrála většinu svých hitů a během (myslím) Livin‘ it up si Fred odskočil mezi diváky a prach zapogovat. Kapela své vystoupení zakončila songem Take a look around.

Potom přišlo to, na co jsme asi většina čekali – Avenged Sevenfold! Kapela začala klasicky – písní Shepherd of Fire. Kluci působili uvolněně, usměvavě a celkově pohodově. Pokud bych to měl srovnat s Vídní, tak úplně jiný zážitek. Kapela předvedla klasicky lehkou ohnivou show, doplněnou o menší ohňostroje, které zvýraznily některé pasáže v písničkách (This Means War). V setlistu nechyběla ani píseň So Far Away, ke které Shadows přidal i zábavnou historiku s Revem, když byli jako předkapela GnR v Praze. Show trvala o půl hodiny déle, než bylo předpokládáno a sám Matt naznačil, že jestli budou hrát déle, tak pujdou do vězení za rušení nočního klidu. Po skončení klasického setu došlo i na přídavky v podobě A Little Piece of Heaven a klasického závěru v podobě Unholy Confessions.
K setlistu bych samozřejmě výhrady měl (bohužel nemůžou hrát všechno), ale jinak za mě spokojenost. Až na Almost Easy, té se snad nedočkam :D.

Myslím si, že A7x předvedli úžasnou show, my jako publikum taky, což Matt ocenil a uznal, že nechápe, proč sem nejezdí častěji, tak můžeme jen doufat, že v budoucnu sem budou jezdit pravidelně. Gratulace a závist těm, co něco chytli (trsátko, paličku). Mně bylo trsátko sebráno ze země některou z fanynek :D!
Fotky (zatím od 3 fandů) najdete v sekci Praha 2014 (Média/Galerie) a videa (na naší Facebookovské stránce).

Set-List:
Shepherd of Fire
Critical Acclaim
Welcome to the Family
Hail to the King
Doing Time
Buried Alive
So Far Away
Nightmare
Bat Country
Afterlife
Guitar Solo
This Means War

Přídavek:
A Little Piece of Heaven
Unholy Confessions

Recenze: Koule.cz , Coremusic ,
Fotky: Metalshop (FB), Ivana Břicháčková (FB),

A jak se Vám líbil koncert? Zaregistrujte se, napište nám do komentářů a hlasujte v anketě.

Jak se vám líbil koncert?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
| Článek publikován: 21.6.2014(Sobota)v18:00 v rubrice: Praha 2014 |

Můžete zanechat komentář

Předchozí článek: « | Následující článek: »

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...