Novým bubeníkem kapely je Brooks Wackerman!

<- Zpet
Talk is Jericho Avenged Sevenfold podcast

Zhruba před týdnem vyšlo najevo, že dlouhodobý bubeník Bad Religion Brooks Wackerman opustil kapelu. Ve středu ráno bylo jasné proč. Stal se novým bubeníkem Avenged Sevenfold! Tato novinka byla odhalena v podcastu Chrise Jericha „Talk Is Jericho“. Hosty podcastu byli frontman A7x M. Shadows a nový bubeník Brooks Wackerman, kteří se rozpovídali o tomto důležitém rozhodnutí. Uvnitř novinky najdete překlad rozhovoru a odkaz na podcast Chrise Jericha.

Mike Portnoy

Mike Portnoy

Dle Shadowse bylo Wackermanovo jméno ve hře už po smrti Jimmyho „The Rev“ Sullivana. „Upřímně, Brooksovo jméno bylo vždycky ve hře. Byl jeden z kandidátů, o kterých jsme přemýšleli, když jsme chtěli nějak pokročit s albem Nightmare poté, co Jimmy zemřel. Cítili jsme, že Mike (Portnoy) je tou pravou volbou a dnes bychom to neudělali jinak. Mike byl prostě úžasný. V tu dobu náš manažer nadhodil Brooksovo jméno, nicméně Brooks byl v tu dobu zaneprázdněn s Bad Religion a taky by se na nás lidé koukali jinak, protože v tu chvíli byl bubeníkem v punkové kapele.

Kapela rovněž během tour přemýšlela o Arinu Ilejayovi a o jeho pozici v kapele. Nicméně kapela cítila, že potřebuje něco jiného. „Začalo to být čím dál tím více těžší být na stejné vlně, nejenom během tour, ale i během procesu psaní a celkově ve směru, kam se mají věci ubírat. Jsme jen parta lidí, kteří mají několik různých vzorů (a vlivů, které je ovlivňují) a potřebujeme někoho, kdo si k nám sedne a řekne „Jo, tohle znám, takhle to mam taky“ nebo „Chápu, proč se ubíráme támhle směrem“ apod.“ říká Shadows.

Arin Ilejay

Arin Ilejay
zdroj: http://www.rocksound.tv/features/read/arin-ilejay-im-a-kid-from-nowhere-who-used-to-be-in-a-hardcore-band

Dále dodává „Na loňském Maynhem Festivalu se to dostalo do bodu, kdy jsme se rozhodli, že chceme fungovat v plné síle a co nejefektivněji, proto jsme udělali změnu. Všichni jsme si popovídali a řekli si, že teď buď můžeme pokračovat tak, jak jsme, a bude to v pohodě, nebo trochu věcma pohneme a budeme zase fungovat v plné síle, protože chceme být ta nejlepší kapela na planetě, která na pódiu dominuje. Tak jsem přišel s myšlenkou promluvit s Brooksem s tím, že se uvidí, jestli existuje nějaká šance, aby se k nám připojil“.

Shadows dále dodal, že nechtěli pořádat konkurz na post bubeníka, ale spíše se zajímali o to, jestli bude nebo nebude mít Wackerman zájem. „Jimmy je pryč, nesnažíme se ho nahradit, ale spíš chceme začít budovat věci od znova – nová kapela, nová mentalita, nový zápal. Zavolali jsme tedy Brooksovi, co dělá a jestli by byl ochoten do toho jít. Nebylo to tedy tak, že bychom zkoušeli různé bubeníky a hledali nového.“

Shadows říká, že se A7x nesnažili jen tak přetáhnout Wackermana. Po rozhovorech s bubeníkem vyvstalo několik otázek. „Chtěli jsme si být jisti, že do ničeho nepůjdeme příliš rychle, tak jsme si položili několik otázek: Budeme moci hrát staré songy? Budeme schopni společně něco napsat? Poďme zkusit si zahrát, poďme zkusit něco napsat. Zkusíme nahodit pár riffů a uvidíme, jak a co na ně Wackerman zahraje. Dokáže nám na jeden riff dát deset různých rytmů? Jako lusknutím prstu byli všichni nadšeni.“

Brooks Wackerman

Brooks Wackerman
zdroj: http://www.musicradar.com/rhythm/kit-chat-with-brooks-wackerman-544545

Wackerman řekl, že bylo těžké říci kolegům z Bad Religion o jeho plánech, ale pochopili to a byli za něj šťastni. „Nikdo o tom nevěděl, nikdo to nečekal, pro všechny to byl šok. Před naší poslední show jsem den předtím hovořil s každým členem kapely zvlášť. Hodně jsme toho společně prožili, ale oni to chápou. Kapela je na scéně kolem 35 let, takže si tím už předtím prošli.“

Jimmy "The Rev" Sullivan

Jimmy „The Rev“ Sullivan

Shadows připisuje Revovi zásluhy za to, že seznámil kapelu s Wackermanovým hraním s odkazem na jeho práci na albu Groove Family Cyco Mas Borracho kapely Infectious Grooves. Vzpomíná, že krátce poté se Wackerman připojil k Bad Religion a společně s Avenged Sevenfold vystoupili na Warped Tour. Dle Matta bylo skvělé vidět různé styly, protože byli zvyklí na styl funku (bubnování), odlišného stylu s Infectious Grooves a poté více přímočarého punk rockového stylu s Bad Religion. Právě proto, že Wackerman pochází z prostředí, kde nehrál jen punk, ale věnoval se i ostatním stylům, A7x věděli, že on je ten pravý. Dle nich je přinese do kapely to co Rev. Kapela nechtěla vzít někoho, kdo dokáže hrát pouze ostré a rychlé double bassy a snare výplně. „Chtěli jsme něco, co je zcela odlišné. Pointou bylo ne najít někoho, kdo zapadne, ale někoho, kdo dokáže to všechno“.

Shadows se taky zmínil o nové muzice kapely, když řekl, že „myšlenkou posledního alba bylo mít velmi zjednodušený zvuk a na další nahrávce ten zvuk nechceme mít velmi zjednodušený.“ Dodal, že kapela si je vědoma toho nechat Brooka volného při nahrávání dalšího alba, než po něm chtít hrát to, co je napsané.

Poslechnout podcast

Zdroj: Loudwire

| Článek publikován: 6.11.2015(Pátek)v12:04 v rubrice: Kapela, Oznámení, Rozhovor |

Můžete zanechat komentář

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...