Recenze na hru Hail to the King: Deathbat

<- Zpet

Svět designově průměrných mobilních her, mikrotransakcí a napodobenin jistou skupinu hráčů odrazuje. Avenged Sevenfold, ve spolupráci se Subscience Studios, proti tomu trendu bojují a vydávají hru s názvem Hail To The King: Deathbat, akční RPG hře inspirovanou uměním a hudbou A7X.

Několik kapel již své mobilní hry vydalo, ale všechny byly levné a nudné. Jejich hlavním cílem bylo vylákat z hráče peníze. Frontman M. Shadows, hlavní designér, se rozhodl vytvořit pravý zážitek inspirovaný hrami, které sám hrál v dětství: The Legend of Zelda, Super Mario Bros. a Castlevania. Výsledkem je HTTK: Deathbat, hra která se dostala za hranice těch mobilních a vypadá spíše jako konzolová.

Výzva

HTTK: Deathbat je náročná hra, kterou se nejde se jen tak promlátit na konec každého levelu. Potřebujete čas, abyste zjistili, jak ve hře postupovat. Na první pohled se zdá snadné najít skrytou cestu nebo páčku. Jeden level mě nutil chodit dokola a trvalo, než jsem našel tři skryté páčky k otevření brány, která vedla do další části. Kolikrát se také dostanete mezi dav nepřátel a pokud nejste opatrní, rychle zemřete. Musíte zároveň rychle myslet i jednat, snažit se zbavit nepřátel jednoho po druhém. Tohle je součást Deathbat, která jí dělá zábavnou, i když jste zaseklí nebo umíráte. Ten pocit spokojenosti poté, co překonáte těžkou sekci je svou vlastní odměnou.

I know its not your time...

I know its not your time…

Vizuální styl

Deathbat jde ve šlépějích obalů a bookletů alb A7X. Tajemné hřbitovy, nemrtví zápasníci a samozřejmě spousta koster. Levely jsou také inspirovány různými písněmi, které kapela složila. Např. kostel/hřbitov inspirovaný písní ‚Unholy Confessions‘, dále se musíte probojovat skrze démony zamořeným městem Babylon z ‚Beast and the Harlot‘ a cestovat pouští či kanály, které se hemží krysami podle ‚Bat Country‘.

Soundtrack

Členové A7X složili pro hru výborný soundtrack. Namísto pro kapelu typického metalu, soundtrack Deathbatu připomíná spíše hudbu ze starších her typu Zelda nebo Castlevania. Soundtrack obsahuje 16-ti bitové melodie a symfonické orchestry s nádechem zla a tajemna, které se v písničkách od A7x písních často objevují, aby dodali písni nějakou zapamatovatelnou stopu a tím zůstali posluchačovi v hlavě.

Příběh

Deatbat má decentní příběh, který však není nijak speciální. Dva ze tří bohů věřili, že vždy vyhraje dobré nad zlým, za to třetí – Kerberos – věřil, že tvorové se svobodnou vůlí se vždy přikloní k té špatné straně. Bohové se proto vsadili. Vytvořili svět ‚Haidů‘ a ten obydleli, jak špatnými, tak dobrými tvory. Populaci věnovali talisman maximální síly. Kdokoliv jej používá, má neomezenou sílu.

Svět upadl do chaosu plného mužů a démonů, kteří bojují o talisman, zatímco válečník Andronikos hledá temnou růži, která má svět zbavit zla. Pomalu, ale jistě, poráží zlé síly a stává se králem. Nechce prohrát sázku a tak na svou stranu přetáhne Kerberose a zabije Andronikose, kterého nahradí zlejší verzí. Poté rozbije talisman na kousky a střepy rozdá mezi různé síly zla, a postupně Haides uvalí svět do temnoty.

Zbylí dva bohové poté obživí Andronikose jako Deathbata a pošlou ho zničit Kerberose a porazit zlé síly, které obsadily svět Haidů. Jako Deathbat, je tvým úkolem porazit epidemii zla, posbírat střepy talismanu a použít jeho sílu na boj s Kerberosem.

Čarodějnice

Čarodějnice žije v Kryptě, centrálním středisku HTTK: Deathbat. Za ní budete přicházet po každém kole pro lektvary, různé power-upy. Stejně tak zde můžete koupit nové, silnější zbraně. Abyste dosáhli úspěchu, budete obojí potřebovat. K zaplacení zbraní a lektvarů použijete mince, které sbíráte po cestě.

Naprosto nezbytné věci k přežití jsou lektvary zdraví. Bez nich budete umírat často. Můžete jich u sebe mít pouze omezený počet, proto nad jejich použitím musíte přemýšlet a šetřit si je v zásobě na zápasy s bossy.

Docela dobrý nápad je šetřit mince, abyste si mohli pořídit dobrou zbraň. Nepřátelé jsou v každém kole více nebezpeční a je těžší je zabít než v kole předešlém, takže budete potřebovat lepší zbraně, abyste hned nezemřeli.

Také můžete zakoupit extra životy a vylepšení, které zvýší Vaše zdraví. Na upgrady dávejte pozor, protože je můžete ztratit, jakmile zemřete.

The Witch

The Witch

Souboje

Boje jsou v Deathbatu celkem jednoduché, vzhledem k tomu, že hra je pouze pro mobilní telefony a tablety. Můžete bojovat zbraněmi nebo používat kouzla. Každá zbraň má svůj vlastní kouzelný trik, který vychází z jakési hořící/svítící koule. Pokud podržíte kouzelné tlačítko déle stisknuté, vyvinete tím silnější útok. Kouzla slouží i jako útok na dálku.

Co se týče boje, není zde veliká rozmanitost. Zkrátka mlátíte do nepřátel, dokud nezemřou a snažíte se vyhýbat se jejich úderům. Nejlepší možností je zaútočit první. Pokud je udeříte, je dost možné, že se budou stále držet na nohách a vy obdržíte pár zásahů. Byl bych rád, kdybych stejně jako v Zeldovi, mohl na obranu použít nějaký štít, ale chápu omezení mobilních her.

Zápasy s bossy jsou poněkud zajímavější. Více podobné těm ze Zeldy. Každý boss má svou unikátní vlastnost nebo způsob boje, na který musíte přijít. Jakmile na to přijdete, můžete odhadnout nejlepší čas na protiútok. Každé kolo má typicky dva menší bosse, a na konci pak na vás čeká jeden finální.

Sběratelské předměty

Během kol jsou ve hře schované různé sběratelské předměty. V levelech jsou rozmístěny truhly, které skrývají kousky ‚Knihy smrtelníků‘. Není mnoho důvodů proč je sbírat, slouží spíše k získání achievementů a vlastnímu uspokojení. Rovněž v každém z kol jsou schováni tři netopýři. Pokud sesbíráte všechny tři, získáte bonus v podobě bonusového kola, ve kterém nasbíráte spousty mincí a stránku Knihy smrtelníků. Každé kolo má také krátkou mini-hru, ve které létáte za malou potvorou a střílením do ní získáváte mince.

Bonusové kolo

Bonusové kolo

Odměny

Ve hře je několik ocenění, které nehrají až takovou roli. Po sesbírání všech možných odměn nedostanete žádný bonus a některé je velmi těžké získat, např. projít celou jediného umření. Hra je velmi těžká a je skoro nemožné nezemřít. Musíte být opravdový blázen, pokud vůbec jen uvažujete o dokončení hry na (odemknutelnou) obtížnost Nightmare, bez toho, aniž byste zemřeli.

Dotykové ovládání

Ovládání Deathbatu je celkem lehké. Na pravé straně je ovládání útoků a kouzel a na levé straně je virtuální D-Pad. Stisknete jakoukoliv část levé strany a pohybujete se směrem, jakým chcete. Nahoře je tlačítko pro Menu a mapa lektvarů pro rychlé užití.

Samotné provedení je docela solidní, ale našel jsem několik očividných problémů. Je velmi lehké náhodně zmáčknout tlačítko pro kouzlení namísto toho pro klasický útok, protože jsou příliš u sebe. Tlačítko pro lektvary je poměrně malé a občas je těžší ho stisknout. Zemřít proto, že jste nemohli požít lektvar pro uzdravení včas je docela frustrující. Je nezbytné držet prsty a displej čistý, jinak budete mít s tlačítky problém.

Hlavní problémy

Má hlavní stížnost na HTTK: Deathbat je ta, že v jednu chvíli může být až frustrující. Nepřátelé jsou občas schopni udeřit vás jen tak a ubrat vám mnoho sil velmi rychle. Je zde mnoho případů s pohybovými a rotujícími šípy, gilotinami, ohnivými koulemi, kterým je těžké se vyhnout. Poměrně zřetelný je také nedostatek nasbírat zdravotní zlepšení. Nepřátelé budou velmi často po své smrti zanechávat tyto zlepšení, ale je téměř nemožné nějaké najít a zlepšit zdraví.

Pokud nekoupíte co možná největší množství uzdravujících lektvarů, neuděláte žádný pokrok. Strávíte hodně času hraním těch samých levelů pořád a pořád dokola, protože budete stále umírat. Tímto ale nasbíráte hodně mincí a můžete nakoupit lekvary a lepší zbraně. Nejlepší věc, kterou můžete udělat je co nejdříve koupit tu nejlepší zbraň, kterou má čarodějnice na prodej.

Závěr

HTTK: Deathbat rozhodně stojí za zahrání, i když nejste fanoušek A7X. Pokud hledáte hlubší a rozsáhlejší hru na mobil či tablet, než ty které jsou běžně dostupné, zkuste to. Deathbat je mobilní hra pro hráče. Je to náročná, old-schoolově stavěná hra, která vás určitě uspokojí.

score

Zdroj: http://tay.kotaku.com/hail-to-the-king-deathbat-the-tay-review-1645506258

 

| Článek publikován: 19.11.2014(Středa)v18:37 v rubrice: Kapela |

Můžete zanechat komentář

Předchozí článek: « | Následující článek: »

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...