Rozhovor pro Bitetone

<- Zpet

Kapela se rozpovídala pro asijský server Bitetone například o tvorbě písniček, jaké to je být známou rockovou kapelou, mainstreamu, jejich vzorech a mnohém dalším. Přečtěte si celý rozhovor po rozkliknutí novinky.

Vzrušení před debutovým vystoupením americké metalové kapely Avenged Sevenfold v Hong Kongu bylo vysoké. Kapela vystoupila na pódiu AsiaWorldExpo 24. ledna, kde zahrála jak nové, tak i staré songy. Celé vystoupení pak vyvrcholilo songem „A Little Piece of Heaven“, který diváci patřičně bouřlivě ocenili. Kapela se dala dohromady v roce 1999, tedy skoro před dvaceti lety, za tu dobu vydala šest studiových alb, která získala všemožná ocenění. Poslední album, které kapela vydala je „Hail to the King“, které se umístilo na prvním místě v hitparádách v mnoha zemích světa. Po tragické smrti bubeníka Jimmy „The Rev“ Sullivana kapela pokračovala s podporou exbubeníka Dream Theater, Mike Portnoye až do doby, kdy byl za oficiálního člena prohlášen Arin Ilejay.

Jak byste popsali svou muziku?
Upřímně, je to tak nějak od všeho trochu (smích). Každá naše nahrávka je úplně odlišná a každý song má vlastní význam. Nezapadáme do žádného konkrétního stylu.

M. Shadows

M. Shadows

Jaké je vaše vybavení pro živé koncerty? Liší se hodně od vašeho studiového vybavení? Existuje nějaký rozdíl ve vybavení na tour pro Západ a Východ?
Je zde pouze malý rozdíl. Používáme ty samé zesilovače, ale kromě jiného se mohou čas od času lišit například mikrofony. Odolnost je velmi důležitá, vždy si vybíráme věci, které jsou dobré na převážení a zároveň jsou kvalitní.

Je těžké „vzít“ show, na kterou děláme v Americe a uvést jí různě po světě, proto se snažíme mít vlastní lidi, aby se starali o vybavení. Jelikož létáme skoro každý den, nemáme moc času se zabývat vybavením. Větší kapely jako Metallica nebo Aerosmith obvykle mají pár dní na přípravy, ale my se musíme rychle připravit a po show zase rychle zabalit.

Máte jako kapela nějaké cíle?

Popravdě, nemáme žádné cíle, ale máme sny. Opravdu jsme nikdy netušili, co znamená být velkou kapelou nebo kam by nás to mohlo zavést. Existují různé typy mainstreamu, např. rocková muzika v Americe, zde můžete být největší rockovou kapelou, ale pořád nejste úplně považováni za mainstream.

Mainstream ve Spojených státech je Katy Perry nebo Rihanna. Pokud se podíváme na čísla, tak my, jako kapela, jsme loni byli nejhranější rockovou kapelou v zemi po boku Pretty Reckless, ale naše čísla jsou opravdu maličká oproti pravým mainstreamovým umělcům. Když to uvedu na příkladu, tak Rihanna má 40 milionů přehrání za týden, zatímco my máme 2000. Tohle je mainstream. Myslím, že mladí si nesprávně myslí, že jsme velká rocková kapela, ale my pouze píšeme věci, které se nám líbí a nikdo k nám nepřijde a neříká nám, co máme dělat, prostě si děláme, co chceme my.

Chceme, aby nás slyšelo více lidí, chceme, aby lidé byli seznámeni s rockovou a metalovou muzikou. Vždycky existuje kapela, kterou to začne a která vás vtáhne do daného žánru a vy poté hledáte všechno, co se toho týká. Najdete evropské metalové kapely, poté začnete hledat starší věci, jako jsou Zeppelin, AC/DC nebo Guns and Roses. Rádi bychom byli tou kapelou, která přivede lidi k rockové muzice.

Zacky V & Synyster Gates

Zacky V & Synyster Gates

Která kapela vás ovlivnila v tom hrát heavy metal?

Myslím, že každý máme jinou. Já osobně (Synyster Gates) mám rád některé zvláštní a ujeté věci. Mr. Bungle je jedna z mých nejoblíbenějších kapel a Pantera je přesně to, co bych chtěl hrát. Myslím, že představují kreativní svobodu v tom, že si děláte, co chcete a zároveň zníte co nejtvrději.

Můj (M. Shadows) táta byl ten, kdo mě vtáhl do mainstreavého rocku s kapelami jako Nirvana nebo Guns and Roses. GnR mám opravdu rád, ale ti jsou spíše rock and roll. Potom jsem si oblíbil punk rock, kapely jako NOFX a Bad Religion, to poslouchám doteď. Ale kolem roku 1991-94 vyšlo několik nahrávek, třeba Pantera (Cowboys from Hell and Vulgar Display of Power), potom Slayer vydali Divine Intervention. Všechny tyhle nahrávky mě dostali k heavy metalu.

Můžete nám říci něco k procesu tvorby, a jak se změnil v průběhu let?

Vždycky je to různé. Každé album se liší cílem. City of Evil bylo album, které bylo ovlivněno spíše evropským metalem a kde jsme se snažili ukázat naše kvality a to, že umíme hrát. Na Bílém albu (Self-titled) jsme chtěli více různých rytmů/žánrů. Na tomto cd můžete najít country song anebo „A Little Piece of Heaven“, což je song, který je dost šílený. Album Hail to the King jsme chtěli napsat jako něco, co bude návrat k tomu, na čem jsme vyrůstali. Rovněž jsme chtěli mladé seznámit s jednodušším rock and rollovým zvukem. Každé naše album má vlastní zvuk a toho se budeme držet.

avenged-sevenfold-hk-1

Kdy poznáte, že je song hotový?

Pokaždé je to jinak. Někdy se sejdeme a každý z nás přijde s něčím, co se nám líbí a tak to zkusíme. Mnohem častěji je to tak, že jeden den si myslíme, že jsme přišli s nejlepším songem a hned další den si říkáme, co jsme si vlastně mysleli (smích). Myslím, že je to především o tom být k sobě upřímný, následkem čeho pak průběhu nahrávání vyřadíme hodně věcí. Někdy všichni přijdeme s nápady, občas přijde jen jeden z nás, který má skvělý nápad a s tím pak pracujeme. Pokaždé je to jinak. Například Hail to the King mělo přesný plán, kdy jsme věděli, co chceme udělat. Na ostatních albech nebyly žádné plány dopředu a věci přicházely během natáčení. Jak říkám, pokaždé je to jinak.

Když pracujete na songu, přemýšlíte, jak bude vypadat a znít naživo?

Dříve jsme tak neuvažovali, proto taky staré songy nezní tak dobře naživo, jako ve studiu. Především proto, že jsou rychlé a technické, takže když je hrajete na živo na velkých zesilovačích apod., tak se ztratí spousta věcí. Tuhle věc jsme se naučili, když jsme v roce 2006 sledovali Metallicu, když hrála na stadionech. Hrála staré písničky, které lidi milují, ale kvalita zvuku nebyla tak dobrá, jako když zpomalili a zahráli některý z jejich velkých groove songů.

Takže občas o tom přemýšlíme, například u Nightmare jsme věděli, že to bude skvělý song jak na živo, tak jako úvodní písnička alba.

avenged-sevenfold-hk-3

Deathbat stage

 

Myslíte, že s vašimi zkušenostmi je těžší psát písničky?

Je to něco, o čem občas přemýšlíme. Ve smyslu, že některé věci vypustíme (z písničky apod.) a snažíme se nad věcmi moc nepřemýšlet. Myslím, že je to něco, k čemu v určitém bodě dospěje většina kapel. Je to jako rozcestí, vydáte se touhle cestou nebo tou druhou? My budeme dále dělat neočekávané věci, protože neradi zůstáváme na jednom místě. Obzvláště po pomalejší nahrávce Hail to the King jsou zde jen dvě možnosti: ještě více rock and rollu nebo se vydat šílenější cestou a já myslím, že si vždycky zvolíme tu bláznivější cestu.

Pro mě např. to znamená méně uhlazených songů, ale pokud chcete psát skvělé songy, musíte najít mezi tím vším rovnováhu.

Zdroj: http://bitetone.com/2015/02/04/interview-avenged-sevenfold-paying-respect-to-the-king/

| Článek publikován: 16.2.2015(Pondělí)v23:58 v rubrice: Oznámení |

Můžete zanechat komentář

Předchozí článek: « | Následující článek: »

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...