Rozhovor s Mattem pro Loudwire

<- Zpet
  1. M. Shadows se v rozhovoru pro Loudwire rozpovídal o chystané hře Hail To The King: Deathbat, o tom, jaký je rozdíl mezi tím psát muziku pro hru a pro klasické album, jestli by se v budoucnu z HTTK: Deathbat stane herní série, o výroku Gena Simmonse, že rock je mrtvý a o mnohém dalším…

Co dělá metalovou kapelu, zejména Avenged Sevenfold ideální pro postavy ve hře?

MS: (smích) To je otázka, nad kterou jsem fakt nepřemýšlel, ale řekl bych, že asi celkové zobrazení Avenged Sevenfold. To jak přistupujeme k našim Artworkům. Atmosféra v našich písničkách. To jsou asi ideální věci pro hru. Máme spousty Artworků a plakátů, kde postavám nebo členům kapely byla useknuta hlava nebo kde jsme všichni zobrazeni jako deathbati. Takže je zde hodně představivosti, kterou hra vyžaduje a to spojení funguje. Myslím, že jsme ideální kandidáti pro hru.

Muzika v „Hail to the King: Deathbat“ je speciálně připravena pro hru. Z uměleckého hlediska, jaký je největší rozdíl psát muziku pro album a pro hru?

MS: Největším rozdílem je to, že zde nejsou texty. Když si vezmete rock and roll a metal, je to hodně založený na riffech. Když píšete písničky pro album, tak uvažujete o i tom, jak bude vypadat zpěv. httkdeathbatMusíte nechat prostor zpěvákovi, kterého většina lidí považuje za klíčového. Když děláte muziku pro hru, je to o nástrojové stránce. Takže sedíte a přemýšlíte „Ok, tahle kytara nebo tahle linka bude ta hlavní, co musí každý slyšet, když hraje“. Musíte si pamatovat melodii, ať už kytarovou nebo jinou, která zde supluje zpěváka. Řekl bych, že přijít s dobrým nápadem bez zpěvu je pro nás výzva.

Některé hry mají další pokračování. Takový Madden NFL už má pořadové číslo 15. Stane se z HTTK: Deathbat nebo z postav značka, která bude v budoucnu pokračovat?

MS: To bude záležet jen na fanoušcích. Rádi bychom udělali další díly, ale záleží na tom, jaké budou reakce. Zatím to je ve hvězdách. Myslím, že začít dělat druhý díl bez ohledu na to, jaké budou reakce, není dobrý nápad. Pokud druhý díl vyjde, a bude úspěšný, tak nevidim důvod, proč z toho neudělat značku. Nejen já, ale i zbytek kapely jsme se skvěle bavili při tvorbě muziky a toho všeho kolem.

V současné době se u nás opakuje koloběh, kdy jsme na tour rok nebo dva. Poté už nemůžeme, chceme si dát pauzu, začít dělat na nový nahrávce. Pak napíšeme nový album a chceme vypadnout ze studia na tour a takhle pořád dokola. Nevidim důvod, proč bysme mezi to nemohli zařadit ještě tvorbu her. Jsme rádi kreativní ve všech směrech.

avenged-sevenfold-hail-to-the-king-tourTeď když vyjde hra, kdy se kapela zaměří na psaní novejch songů pro nový album a na následný tourné?

MS: Máme pár míst, která jsme nenavštívili během „Hail to the King tour“, takže to budou naše první zastávky. Aktuálně jsme ve stádiu, kdy jen tak předhazujeme návrhy, protože nemá smysl psát jenom proto, abychom napsali album. Nemá cenu začínat moc brzo a urychleně, protože můžete hodně rychle vyhořet.

Co chceme, je dostat se do stádia, ve kterém nemůžeme už dýl čekat a musíme napsat album. Teďka jsme začli konečně trávit čas s rodinama, konečně jsme doma a děláme věci, na který jsme se těšili. Další album a co bude pak zatím nevím, je to zatím všechno ve hvězdách. Rádi čekáme do chvíle, kdy se dostanem do studia a víme, že to album musíme napsat.

Nedávný výrok Gena Simmonse (basák a zakladatel kapely Kiss –pozn. redakce), že rock je mrtvý, vyvolal mnoho rozruchu a reakcí od ostatních muzikantů. Jaký je, jako frontmana kapely, která je v popředí metalové muziky, tvůj názor na tenhle výrok?

Gene Simons, zdroj wikipedia

Gene Simons, zdroj wikipedia

MS: Výroky jako tenhle jsou jen štěknutím mezi lidi. Lidi, kteří jsou v kapelách a dělají muziku z lásky (k muzice) jí budou dělat nehledě na nějaký výrok. Ten výrok jsem četl a myslím, že je jen vytržený z kontextu. Rozumím tomu, co Gene říká, ale rocková muzika jako taková nikdy neumře, to víme všichni. V současné době není rock v čele hudebních žánrů. Chápu, co tím výrokem myslel a chápu i ostatní reakce. Pro mě osobně je to jen online drama a neřešil bych to.

Vyrostli jste na klasických kapelách jako např. Guns N’Roses, Iron Maiden, Metallica, které vám byli inspirací. Jaký je to pocit, když si uvědomíte, že ty a tvoje kapela teď jste tou inspirací, která mladejm pomáhá hudebně se vyjádřit?

MS: Je to skvělej pocit, protože neexistuje lepší pocit, než poprvé vzít kytaru, sednout za bicí nebo prostě nějak jinak s kámošema tvořit muziku. To se nedá ničím nahradit. Můžu tu sedět a říkat, jaký je to skvělý chodit po pódiu a dělat muziku s mýma nejlepšíma kámošema. Je to skvělý, ale nic není jako to, když jsme v našich začátcích šli do garáže s Jimmym a Zackym a tvořili jsme. Každý jsme se seznamovali s tim vším, co se točí kolem nástrojů. Nic se tomu nepodobá.

Myslím, že je dobře, když dokážeme inspirovat mladý k tomu, aby vzali nástroj a zlepšovali se. Tím jim třeba pomůžeme být v něčem dobrý. Je jedno, jestli to bude kytara, piáno nebo bubny. Ten pocit, když trénujete fakt tvrdě a pak něco dokážete, je opravdu skvělý. Pokud inspirujeme děti k tomu, aby hráli na kytaru, míň a míň dětí hraje v dnešní době, tak je to jen dobře, protože si sám pamatuju, jaký to byl skvělý pocit pro mě, když jsem dospíval.

Když se člověk dostane k muzice, stane se součástí jeho života. Je to čistá vášeň. Ovšem, jakmile se stane kariérou, hrozí, že se láska a přístup k muzice změní. Jaký je tvůj „recept“ na to, aby muzika neztratila onu mystičnost a šťávu, která lidi uchvátí?

shadowsgolfMS: Děláme hodně věcí, který tak trochu rozčilujou lidi a naší fanouškovskou základnu. Například nepoužíváme různý sociální sítě – sice máme oficiální Avenged Sevenfold stránku, ale nikdo ze členů kapely nepoužívá Facebook, Twitter nebo tak. Není to proto, že bysme nechtěli komunikovat s fanoušky, ale kvůli tomu, že bysme byli pořád naháněni a pod tlakem. S muzikou to nemá nic společného. Jde to nějak mimo mě.

Pro to, co děláme, potřebujeme taky vypnout. Lidé surfují na netu, já chodím na golf. Rádi děláme spoustu jinejch věcí, abychom se odreagovali. Když se chystáme psát album, sejdem se společně ve studiu a snažíme se napsat co nejlepší songy, bez toho aniž by nás nějak ovlivňoval svět venku. Protože jinak by to bylo, buď co chtějí fandové, nebo co chce vydavatel – jedno z toho. Takhle docílíte toho, že vaše muzika bude pořád nová a neotřelá, protože jakmile nejste spokojení s tím, co děláte, nebo vás to začne nudit (třeba se vám nechce na tour), tak se z toho stala práce a povinnost. Od začátku proto je naším cílem to, aby se z dělání muziky nestala povinnost. Prostě se snažíme dělat věci po svém, než abychom dělali věci pro potěchu druhých.

Zdroj: http://loudwire.com/avenged-sevenfold-m-shadows-hail-to-the-king-deathbat-video-game-more/

Úvodní obrázek: Kathy Flynn, WickedGoddessPhotography.com

| Článek publikován: 13.10.2014(Pondělí)v13:18 v rubrice: Rozhovor |

Můžete zanechat komentář

Předchozí článek: « | Následující článek: »

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...