Rozhovor s Mattem

<- Zpet

Matt odpovídá na dotazy fanouška z Hail to the King: Deathbat fora. Celý rozhovor si můžete přečíst po rozkliknutí novinky.A co vy?Uvítali byste na koncertech starší písničky? Přijde Vám, že se při hraní songů z WTF „vytratí“ energie? Které songy (které nejsou hrány live) byste rádi slyšeli? Komentuje pod novinkou.

Dotaz fanouška 1)

Jako první k obsahu Waking the Fallen: Resurrected. Plánujete nějaký remastering původního alba? Nejsem si jist, jestli už byly zmíněny nějaké podrobnější informace. Jinak řečeno, bude disk 1 úplně stejný mix jako originál z roku 2001?

Matt odpovídá 1)

K remasteringu a mixování. Pro mě je to velmi palčivá otázka, protože prakticky každá remasterovaná nahrávka/remix kapel, které mam rád totálně ztratily původní dojem a kouzlo, které měly. Vemte si například všechny nahrávky Megadeth. Nic z toho, co bylo zremasterováno nezní tak, jako originál. Hlavním důvodem jsou „hlasitostní války (snaha vydavatelství zaujmout posluchače zvýšenou hlasitostí)“, chybějící efekty, nebo naopak přidané efekty, kvůli kterým pak zmizí nostalgie. To samé se stalo Pink Floydům, když někdo zremasteroval všechny jejich alba. Původní verzi těchto alb se vám pak těžko daří najít. Abych se ujistil, že naše nahrávka se nestane obětí „loudness war“, bylo album HTTK nahráno o cca 4db níže než většina současných nahrávek. Bylo to z důvodu zachování dynamiky. Ale cítím, že i nejmenší zásah do zvuku z důvodu, aby nahrávka byla modernější naruší pocit… Pocit 5 kluků, kteří píšou album v garáži jejich rodičů, s omezeným rozpočtem a nemají co ztratit. Prostě jen nechci dát lidem šanci, aby původní nahrávku pak vnímali jako zastaralou..

– Tohle znovuvydání je pro opravdové skalní fanoušky, kteří chtějí slyšet průběh nahrávání demo verzí, tak, jak byly hrány The Revem ještě v časech, kdy jsme všichni byli takoví lajdácký. Haha,vlastě, on jediný z nás nebyl…

– Také je to současně nahrávka, kterou chceme představit naše začátky naší mezinárodní fanouškovské základně. Když hrajeme v zahraničí, většina z nich nejsou seznámeni s těmito songy (z alba WTF). Možná to je z důvodu, že Hopeless Record je indie label a nemá takový rozsah, který mají nyní. Také jsme nikdy nekoncertovali v některých zemích, takže není překvapením, že tam o nás nikdo nikdy neslyšel.

Dotaz fanouška 2)

Bude mít znovuvydání WTF vliv na vaše budoucí koncerty, kdy by se některé starší songy vrátily na setlist? Je jasné, že od vydání WTF uplynula dekáda a vy jste se posunuli dále, ale WTF je pořád perfektní album. Například „Eternal Rest“ se nedávno objevila na setlistu a bylo to úžasné. Myslím, že hodně lidí by rádo na koncertech zase slyšelo písničky jako „Remenissions“ (Vystoupení z roku 2007 byly naprosto nekompromisní), stejně jako méně známé kousky typu „Desecrate Through Reverance“. Osobně, WTF pro mě bylo zlomovým albem, které určilo, kam se bude můj hudební vkus dále ubírat. Je skvělé vidět, že k znovuvydání přistupujete s respektem, které si zaslouží. Je to velmi ojedinělé, aby 11 let staré album znělo i po takové době stále stejně nově a jasně.

Matt odpovídá 2)

Nejsem si jist, jestli znovuvydání něco podnítí, co se týká hrání těch věcí naživo. Je hodně fandů, kteří uctívají tohle album, ale my jsme ti, kteří stojí na podiu každou noc, a všímáme si, jak publikum reaguje. Mezinárodně má největší ohlas Nightmare a HTTK. Když hrajeme songy z Waking the Fallen, tak se energie najednou vytratí. Vím, že o tomhle se bude hodně diskutovat, ale je to tak. Přál bych si, aby nebylo. Vydání WTF: Resurrected by tomu mělo pomoci.

Remenissions by bylo skvělé naživo, jsem si jist, že brzo se to povede, stejně tak by mohly následovat Coming Home, Planets, Acid Rain, Scream, Trashed and Scattered, Gunslinger a škála dalších songů, kterých se lidi dožadují.

The Desecrate live verze na reedici je kurevsky dobrá, Jimmy to tam zabil. Jeden z mých nejoblíbenějších songů na albu.

Dotaz fanouška 3)

K „This is Bat Country“. Plánujete vydání i na Blu-Ray? Myslím, že všichni víme, že DVD nedokáže zachytit HD kvalitu a jsem si jist, že záběry by vypadaly parádně v 1080p (doufám, že „Burn It Down“ projde výběrem!). Můj další dotaz je, jestli se plánuje vydání live CD (k DVD). Jsem stále trochu zklamaný tím, že „Live in the LBC“ nemá CD, které bych si mohl přehrát v autě… nebo na Blu-Ray;).

Hodně štěstí na festivalu Mayhem, hodně štěstí po zbytek roku a gratulace k synovi.

Skalní fanoušek Tom

Matt odpovídá 3)

Tahle otázka je jedna z těch, o kterých nemam páru. Upřímně, nejsem si jist, jak se vydavatelství staví k Blu-Ray a DVD. Jsem si jist, že se postarají, aby výsledný produkt byl standartem a fungoval tak na co nejvíce zařízení. Jednu chvíli jsem Blu-Ray vlastnil, ale nic na to nevycházelo, tak jsem se vrátil zpět k DVD.

Dále, k live CD. Je to dobrá otázka. Myslím si, že jsme vždycky chtěli udělat pravé živé CD. Rádi bychom vydali Soundtrack ke hře (HTTK: Deathbat) jako součást balení, ale uvidíme, jak to všechno dopadne.

| Článek publikován: 14.7.2014(Pondělí)v16:57 v rubrice: Rozhovor |
  1. Ze starých songů bych rád naživo někdy slyšel například We Come Out at Night, An Epic of Time Wasted, Shattered By Broken Dreams,I Won’t See You Tonight,Radiant Eclipse… to by bylo úžasné…

    Co se týče toho vytrácení energie, je to možné… jelikož, jak bylo řečeno, spousty „fanoušků“ tyto songy neznají, drží se pouze Unholy Confession samozřejmě… a je to škoda… ale byl bych pro vklínění starších songů do setlistu, aby počet písní ze všech alb byl řádně vyvážen (např. 2 ze STST, 3 z WTF, 3 ze City of Evil, 3 z A7X, 3 z Nightmare, 3 z HTTK)

Můžete zanechat komentář

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...