Shrnutí roku 2014 od Avenged Sevenfold

<- Zpet

Kapela na svém oficiálním Facebookovém profilu zveřejnila shrnutí loňského roku 2014. Rok 2014 je oficiálně za námi a je na čase se podívat dopředu, do roku 2015. Předtím ovšem zrekapitulujeme rok loňský.

Rok 2014 kapela začala vystoupením na Soundwave v Austrálii, kde se každý den střídala s kapelami Green Day, Korn, Robem Zombiem, Trivium a mnoha dalšími. Pro kapelu to byla událost, na kterou se velmi dlouho těšila. Dále kapela zamířila do Jižní Ameriky, kde mají A7x jedny ze svých nejoddanějších fanoušků. Koncerty se odehrály po celém kontinentu. Koncertní šnůru kapela zakončila v Mexiku, kde natočila část materiálu na připravované DVD. Z pořízených záběrů rovněž vznikl klip k songu „This Means War“.

This Means War videoklip

This Means War videoklip

Následovala „Shepherd of Fire“ tour, kterou kapela absolvovala s kapelami Andrenaline Mob a Hell Yeah. A7x zamířili do Kanady, kde odehráli koncerty v dříve nenavštívených městech, mezi které patří např. Moose Jaw, Dawson Creek nebo Prince George. Nadšení v těchto malých městech bylo obrovské. Po Kanadě přišla na řadu tour po Spojených státech amerických.

Další zastávkou pak byla Evropa, kterou kapela popisuje jako vůbec nejlepší, kterou zde zažila. Bylo to poprvé, co kapela zahrála v Polsku, které navštívila na základě žádostí tamních fanoušků. Na legendárních německých festivalech Rock am Ring a Rock im Park vystoupila kapela před 180 tisíci fanoušky. Kapela byla rovněž poctěna, že mohla hrát před Metallicou a nemůže se dočkat, až se do Německa opět vrátí.

A7x v Praze - Aerodrome festival 2014

A7x v Praze – Aerodrome festival 2014. Foto od Mike FryDerc

A7x odehráli za jejich kariéru mnoho koncertů, ale nic se dle nich nevyrovná okamžiku, když byli požádáni, aby vystoupili jako headlineři na Download festivalu v Anglii. Ten je posvátným místem nejen pro ně, ale i pro mnoho dalších rockových a metalových kapel. Tento, pro kapelu velmi důležitý moment, by se neuskutečnil bez fanoušků, kteří si je vyžádali. „Děkujeme za možnost vystoupit (jako headlineři) na tomto festivalu. Není to vítězství pouze pro nás, ale pro všechny fandy Avenged Sevenfold, jak v Anglii, tak ve zbytku světa. Jen málo nových kapel dostane tu možnost zde vystoupit.“ Dále A7x vystoupili na Hellfestu (Francie), kde si zahráli s Aerosmith a poté, jako headlineři, vystoupili na belgickém Graspopu. Mezi těmito koncerty se také zastavili ve Skandinávii, Rakousku a konečně, v České republice. „V Evropě to byla naše vůbec nejúspěšnější tour, děkujeme všem, díky kterým to bylo možné.“

Další na seznamu byl Mayhem festival. Kapela ho popisuje slovy „absolutně šílený“. Koncerty zlomily rekord v návštěvnosti tohoto festivalu. „Domácí koncert“ v San Bernadinu (Kalifornie) navštívilo 27 tisíc fandů, což kapelu velmi potěšilo. Na japonském festivalu Summersonic dostala kapela, vůbec poprvé, možnost zahrát s trashovými legendami, skupinou Megadeth. „Bylo to skvělé zakončení letošní koncertní šnůry.“ Celkově kapela odehrála 77 koncertů po celém světě.

The Rev Resurrected

Fanwallpaper vytvořený k albu WTF:Resurrected (klikněte pro stažení)

V Srpnu, po 11 letech, kapela znovuvydala album „Waking the Fallen“. „Je obdivuhodné, jak rychle čas utíká. Jako by to bylo včera, když jsme jako čerství absolventi střední školy psali tohle album, kterého se prodalo 3 tisíce kusů.“ V době znovuvydání, bylo album na nejlepší cestě překonat hranici1 milionu kopií prodaných ve Spojených státech.

„Nejsme si jisti, jak se to povedlo, ale bylo skvělé mít možnost oživit tohle album a nabídnout ho novějším fandům.“

Letos kapela vydala první videohru „Hail to the King: Deathbat“, která je od kapely pro fanoušky, jak A7x, tak RPG hráče. Hra byla lokalizována do 9 různých jazyků a vytvořila si značnou fanouškovskou základnu.

„Když se podíváme zpět, tak tento rok byl pro nás úžasný a úspěšný. To vše bychom nedokázali bez Vás, fanoušků. Jasně, mohli bysme dělat muziku, protože nás to baví, ale když máte celosvětovou rodinu (fanouškovskou základnu), kterou máme my, máte důvod proč každý den vstát, cestovat kolem světa a hrát. Naší další zastávkou bude Asie a poté budeme tvořit základy pro další kapitolu Avenged Sevenfold. Abychom to zakončili, přejeme Vám i Vašim rodinám zdraví a štěstí a Šťastný Nový rok!“

| Článek publikován: 1.1.2015(Čtvrtek)v21:19 v rubrice: Kapela |

Můžete zanechat komentář

Předchozí článek: « | Následující článek: »

21.10.2015 - 23:48:Zacky V. potvrdil v interview pro časopis Kerrang, že kapela nahrává ve studio nové album!
21.10.2015 - 21:11:A7x představují jeijch koncert na Download festivalu ve hře Guitar Hero live Video z GH
13.10.2015 - 16:28:Ex-bubeník Arin Ilejay se stal tátou, gratulujeme! Foto
8.6.2015 - 20:01:Přesně před 10 lety kapela vydala velmi úspěšné album City of Evil!
1.2.2015 - 21:11:Přesně v tento den, v roce 2001, kapela vydala debutové album "Sounding the Seventh Trumpet" pod vydavatelstvím Goodlife Records.
22.1.2015 - 22:48:Přidána fotogalerie z Asijské Tour + sekce Koncerty (v sekci Extra) Média/Galerie
10.1.2015 - 14:23:ACID RAIN poprvé naživo v Číně video zde
23.11.2014 - 23:29:Přidán wallpaper (s Jimmym a Arinem) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
10.10.2014 - 17:00:Přidán wallpaper (s motivem WTF: Ressurected) do sekce Ke Stažení/Wallpapers
30.9.2014 - 17:47: Doplněna sekce Extra/Zajimavosti

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Koupíte si WTF: Resurrected?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...